Image
  GAME SAVE SİSTEMİ KURULUM
  Kurulum ile ilgili Notlar: İndirdiğiniz Zip dosyasını bir klasöre çıkartınız.

  Programı kurduktan sonra admin adında kullanıcı oluşturunuz. admin bölümüne girebilmeniz için. admin ile giriş yapmalısınız. Server yolunu kendinize göre düzenleyin. oyun exe ve resim path'lerini kendinize göre ayarlayın keyfinize bakın.

  Kurulum notları aşağıdadır.

  1. Yöntem Client e kurulum (internet cafe)

  Diskless ise Super user açın. Setup ile kurun.
  Diskli ise Deepfreeze yada Shadow defender i açıp Setup ile Cliente Kurunuz. Program Masasütüne kısayol yapmıyor. Başlat Programlardan GAME-SAVE i bulun Masaüstüne kısayol gönderiniz. Veri tabanını oyunlarınıza göre düzenleyip Programı kapatınız. Veritabanı kısmında Oyun kayıtlarının save yapılacağı bölümü Manuel olarak giriyoruz.
  Bu Serverınız varsa serverda Okuma ve Yazmaya açık bir klasör olabilir. Yoksa serveriniz. Cafe kontrol pcnizde olabilir. Önemli olan Devamlı açık olan bir pc ye save dosyalarını aktarmaktır. Paylaşıma açık olan server yolunu girmeyi unutmayın.

  Diskless ise super userden çıkın. Diskli ise Shadow defender yada deepfreeze i tekrar aktif hale geitrin kullanmaya başlayın
  Avantajı sadece 1 klasöre paylaşım verdiniz. Başka paylaşım ile ugrasmadınız.
  Dezavantajı: Her oyun eklediğinizde her seferinde superuser açıcaksınız yada shadow defender.

  2. Yöntem Server (internet cafe)
  Servera programı kurun. Kurduğunuz Klasörü Everyone için Okuma/Yazma olarak paylaşın.
  Client tarafına geçin. Programı kurun. Ama Kurudğunuz yerden kısayol yapmayın. Ağdan Server da paylaşım verdiğiniz klasörü bulun oyunun Exe sinin Yani GameSave dosyasına sağ tıklayıp Client tarafında Masaüstüne kısayol gönderin.
  Gerekli ayarlamalı server yada client tarafından Dilediğiniz zaman yapabilirsiniz.
  Avantajları: Dilediğin zaman oyun ayarları girme düzeltme ekleme silme.
  Dezavantajları: Paylaşım olarak veritabanı Tam paylaşıma açık olduğundan El ile denyonun biri silebilir.

  Paylaşım açma örneği: Server isimli bir anamakinamız var. 1 adet herhangi bir sürücüde 1 adet 8 karakteri gecmeyen bir klasör açın. Örn: Oyunkay Daha sonra bu klasöre sağ tıkla özelliklerine gir. Paylaşım sekmesinden Geliş paylaşıma girip paylaşıma açın. Daha sonra aynı pencerede bulunan paylaşım düğmesine basıp Listeye everyone olanı ekleyin .Ekli ise yada ekleyenler en sağında okuma Yazan Kısmı Okuma/yazma Olarak değiştirdikten sonra. Paylaş Düğmesine basarsanız Paylaşıma açılmış olur. Programada şunu gireceksiniz. \\server\Oyunkay\ bukadar.

  3. Son kullanıcılar (ev kullanıcıları) ve Genel Kurulum Notları
  Programı Bilgisayarınıza kurun. varsayılan kurulum klasörü c:\gamesave dir. Dilerseniz Kurulumda farklı bir sürücü ve yol belirleyebilirsiniz. Kurulumu tamamladıktan sonra Başlat tüm programlardan programı bulup açın.Açtıktan sonra admin adında yeni bir kullanıcı olşturun. Oyun listesinde bulunanlara ek yapmak istiyorsanız. admin ile giriş yaptıktan sonra sağ altta admin yazan yere tıklayın ve oyunun save yerlerini ve diger ilgili kısımları doldurarak listeye yeni oyunlar ekleyebilirsiniz. Farklı bir klasöreprogramı kurduysanız Sol altta bulunan c:\Gamesave\ yerine depolanmasını istediğiniz klasörü manuel olarak doldurmalısınız. Format atacağınız zaman c:\gamesave klasörünü yedeklemeyi unutmayınız. Format sonrası programı tekrar kurun ve yedeklediğiniz klasörü üstüne yapıştırın. Asla Programın üstüne tekrar kurmayınız ayarlarınız silinebilir.