Image

Teknik Servis Takip Programı

Sıkça Sorulan Sorular

1-) Kurulurken Old Database files Yes/No diye bir mesaj aldım. Ne yapmalıyım ?
2-) Kurulumun sonunda ,kurulum bilgisayarı yeniden başlatma istedi ne yapmalıyım ?
3-) Programı kurdum da nerden çalıştıracağım?
4-) Programın full versiyonunu çalıştırdığımda benden AnaPassword diye bir şey istedi nedir bu ?
5-) Programı çalıştırdığımda Şifre Gir bölümü geldi buradaki şifre nedir ?
6-) Yazıcıya çıktı yaptım fakat Türkçe karakterler çıkmadı , ne yapmalıyım ?
7-) Kayıtlarımı otomatik yedekleme dışında Manual olarak yedekleyebilir miyim ?
8-) Ayar.dat ve 20xx.dat dosyası nedir ? Açıklama yapabilir misiniz ?
9-) Programınızı Satın aldım fakat programı başka bir bilgisayara kurduğumda sizin gönderdiğiniz şifre çalışmadı, neden ?
10-) Programı her kurduğumuzda sizden Anapassword mu isteyeceğiz ?
11-) Program Network 'u (Yerel ağı)  destekliyor mu ?
12-) Programı yeniden kurdum fakat bir baktım ki Tüm kayıtlarım gitmiş. Ne yapacağım ?
13-) Programı Network'de (Yerel Ağda) nasıl çalıştıracağım, Bilgi verir misiniz ?
14-) Bilgisayara format çekince yada Windows kurunca yine Anapassword u mu isteyip duracaz?
 

Cevaplar

1-)

Kurulurken Old Database files Yes/No diye bir mesaj aldım. Ne yapmalıyım ?   

Bu mesaj mevcut Windows unuzdaki Veritabanı dosyalarınızın eski olduğunu ve kuruluma devam etmek için bu dosyaların değiştirip değiştirmemek istediğinizin sorusudur?  Evet denildiği takdirde bilgisayarınız yeniden başlar. Daha sonra kurulumu tekrar çalıştırınız...

 
2-)

Kurulumun sonunda ,kurulum bilgisayarı yeniden başlatma istedi ne yapmalıyım ?  

Programın sağlıklı ve tam işlevsel olarak çalışması için kesinlikle bilgisayarınızı yeniden başlatın ...

 
3-)

Programı kurdum da nerden çalıştıracağım?  

Program Başlat menüsündeki Programlar bölümüne yerleşir. Buradan programı çalıştırabilirsiniz.

 
4-)

Programın full versiyonunu çalıştırdığımda benden AnaPassword diye bir şey istedi nedir bu ?  

AnaPassword programı satın alanlar içindir. AnaPassword penceresinin en yukarısında üretilen koda göre AnaPassword unuz geçerlidir.

 
5-)

Programı çalıştırdığımda Şifre Gir bölümü geldi buradaki şifre nedir ?  

Program ilk çalıştığında Şifre penceresi bölümü geldiğinde ya Tamam butonuna basıp geçeceksiniz yada Değiştir butonuna basarak şifrenizi değiştireceksiniz. Nasıl değişir? derseniz  Şifre değiştir bölümüne bakınız. 

 
6-)

Yazıcıya çıktı yaptım fakat Türkçe karakterler çıkmadı , ne yapmalıyım ?    

Burada yapacağınız birkaç durum vardır. bunlardan ilki olan yazıcı tanımlamasıdır. Yazıcınızın sürücüleri Türkçe karakteri desteklemiyor olabilir, bu durumda yazıcınızın sürücülerini güncelleyin. Sürücülerim güncel diyor iseniz, Windows 'un yazı tiplerinde varsayılan yazı tipleri bozulmuş ,silinmiş yada yüklenmemiş olabilir. Bu durumda Bilgisayar servisinize başvurun.

 
7-)

Kayıtlarımı otomatik yedekleme dışında Manual olarak yedekleyebilir miyim ?   

Elbette yedekleyebilirsiniz. Programı kurduğunuz dizindeki Dat Uzantılı tüm  dosyaların yedeğiniz almanız yeterlidir.Dosyaları istediğiniz bir yere manual olarak (el ile)  yedekleyebilirsiniz.

8-)

Ayar.dat ve 2015.dat dosyası nedir ? Açıklama yapabilir misiniz ?  

Tabii ki yaparım. Ayar.dat dosyası programınızın AnaPassword unun, Giriş şifrenizin ve de Yazı ayarlarınızın tutulduğu dosyadır. Bu dosyası yedekledikten sonra programınızdaki şifreyi ve yazı ayarlarını değiştirseniz bile bu dosyayı tekrar programınızı kurduğunuz dizine (directory'e) kopyaladığınız takdirde eski şifre ve yazı ayarları programa deklare olacaktır. Bundan dolayı Ayar.dat dosyasını eğer ki yedeklerseniz. Mutlaka şifresini de bir kenara not alın.  2015.dat dosyası ise Normal Cari ve Cihaz kayıtlarınızın tutulduğu dosyadır. Şiddetle bu dosyayı sık sık yedeklemenizi öneririm.

 
9-)

Programınızı Satın aldım fakat programı başka bir bilgisayara kurduğumda sizin gönderdiğiniz şifre çalışmadı, neden ?    

Çok basit size verilen AnaPassword sadece programı kurduğunuz bilgisayara aittir. Bu şekilde programın yasal olmayan yöntemlerle kopyalanmasını önlemiş oluyorum. Formatlama Pc değişmi, harddisk değişimi gibi unsurlar da şifreniz değişebilceği için, Yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir. Aldığınız şifreleri mutlaka saklayın herzaman olmasada format attığınızda aynı şifre tekrar geçerli olabilmektedir

10-)

Programı her kurduğumuzda sizden Anapassword mu isteyeceğiz ? Aldığınız şifreleri mutlaka saklayın herzaman olmasada format attığınızda aynı şifre tekrar geçerli olabilmektedir   

Evet Her windows kurulum format pc değişimi, hard-disk değişimi gibi unusrularda Anapasswordunuz değişir ve yeniden alınması gerekir. Programı satın aldıktan sonra 1 yıl boyunca her bilgisayar için 3 kere şifre isteme hakkınız vardır. 3 kereden sonra yada 1 yıl geçtikten sonra Anapasword ücretlidir.Aldığınız şifreleri mutlaka saklayın herzaman olmasada format attığınızda aynı şifre tekrar geçerli olabilmektedir. 

11-)

Program Network 'u (Yerel ağı)  destekliyor mu ?   

Evet destekliyor. Programın en güzel yanı da burasıdır. Tek bir bilgisayara programı kurup bir yerde tüm kayıtları saklayabiliyorsunuz.

12-)

Programı yeniden kurdum fakat bir baktım ki Tüm kayıtlarım gitmiş. Ne yapacağım ?  

Bu soruyu sorduğunuz için teşekkür ederim... Burada yapmanız gereken 2 şey vardır. 1.si Eğer ki yedek almış iseniz yedekten kayıt dosyasını geri alacaksınız. Diğeri ise ;  Yedek almamış iseniz kuruluma başlamadan önce mutlaka mtakip.dat dosyasını manual yada program içi yedekleme yöntemiyle Şiddetle belirtirim. Aksi takdirde o zamana kadar yapmış olduğunuz Tüm kayıtlar boşa gider.

13-)

Programı Network'de (Yerel Ağda) nasıl çalıştıracağım, Bilgi verir misiniz ?

 Programı server ve diğer client makinalara kuruyorsunuz. Client (istemci) makinalara kurduğunuz dizini (klasörü) silin (uninstall etmeyin) çünkü işe yaramayacak. Sonra Server da kurduğunuz dizine Tam paylaşım verin: Default dizin c:\tstakip435\ dür. Diğer client makinalardan bu dizine erişip exe dosyasını çalıştırmanız yeter. Daha pratik olsun diye client makinalarda Masaüstüne kısayol da yapabilirsiniz.

14-)

Bilgisayara format çekince yada Windows kurunca yine Anapassword u mu isteyip duracaz?

10. maddenin esasları geçerlidir.

Burada Bulamadığınız Soru varsa MAIL FORM

Geri Dön